WNIOSKI WALNE 2017

Wnioski Walne 2017

W dniu 10 czerwca 2017 roku w Krakowie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych.

Jednym z ważniejszych punktów obrad było przyjęcie sprawozdania finansowego za rok 2016 i udzielenie obecnemu zarządowi absolutorium.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się dyskusja na temat sytuacji w środowisku techników dentystycznych, zwłaszcza w kontekście toczących się prac nad ustawa o naszym zawodzie.

W wyniku tych rozmów Walne Zgromadzenie Członków, czyli najwyższa władza izby, ustaliło jednolite stanowisko IGTD w tej kwestii:

Dążeniem IGTD jest:
-stworzenie ustawy, która będzie zabezpieczała interesy techników dentystycznych oraz założy możliwość określenia poziomu uprawnień specjalisty do spraw techniki dentystycznej.
-współpraca z pozostałymi organizacjami reprezentującymi środowisko techników dentystycznych PTTD, PTTO, SIiMTD w celu stworzenia niezależnego samorządu zawodowego.

W imieniu zarządu Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych  wiceprezes Paweł Sudnik